Kā pasargāt mūžzaļos augus no apdegumiem.

November 10, 2014 mezarasas MezarasasStādi

Parasti februārī un martā, kad saulainu dienu ir arvien vairāk un dienās ir patīkami silts, taču naktīs gaisa temperatūra vēl joprojām nepriecē. No šim svārstībām var ciest mūsu dārza skujeņi, jo to skujas, kas vērstas pret sauli, pa dienu iesilst – atmostas, bet naktīs, strauji atdziestot, atmirst, tādejādi skujas un lapas nobrūnē. Lielāka apdegumu iespējamība ir tad, ja februārī un martā ir saglabājusies sniega sega. Tas atstaro gaismu un pastiprina saules staru iedarbību.

Lai pavasarī Jūs nesagaidītu šāds nepatīkams pārsteigums, augus, kas mīl ēnu, kā piemēram, īves, baltegles, patūjas, un tūjas stāda ēnainā vietā. Savukārt, kadiķiem un priedēm patiks saulaina augšanas vieta. Ja tomēr augs atrodas vietā, kur tas var tikt pakļauts saules staru ietekmei, to ziemas otrajā pusē būtu nepieciešams piesegt vai noēnot.

Auga noēnošanai var izmantot visdažādākos materiālus:

• lielāka priekšmeta, piemēram koka kastes novietošana dienvidu pusē tā, lai veidotos pietiekami liela ēna, kas krīt uz augu.

• saules pusē var nostiept agroplēvi, audumus, niedru paklājus.

• stādus var arī piesegt, izmantojot ēnošanas tīklus, agroplēvi, papīru, rupju maisu, smalku un vieglu kokvilnas vai mākslīgo šķiedru audumu, egļu un priežu zarus utt.

• var iegādāties speciālās augu kapuces, kas izgatavotas no agrotīkla.

Tikai Jums jāievēro, ka izmantotajam materiālam jābūt elpojošam. Piesegumu noņem, kad beigušās krasās temperatūras svārstības.

Ja augs tomēr apdedzis:

o jāļauj tam atkopties.

o zemē var iestrādāt ilgas iedarbības minerālmēslojumu.

o sauso zaru noņemšanu var veikt vasaras sākumā.

o galvenais ir nesteigties, bet nodrošināt cietušajam augam vislabāko aprūpi.

Der paturēt prātā, ja nobrūnējušas ir tikai skujas auga apakšpusē, ka šo postījumu iespējams nodarījis Jūsu mājas mīlulis, kam tīk pacelt kāju nevietā. Lai pasargātu sevi no šādām situācijām – skuju kokus dārzā būtu labi izkārtot ap tiem veidojot zemāk augošus lapu krūmus, ziemcietes, var uzlikt norobežojumu. Apskādētos dzinumus pavasarī būtu jāizgriež, jo suņa urīns ir pārāk spēcīgs un skujas vairs neatjaunosies. Vēl viens risinājums – veidot koka vainagu apgriežot apakšējos zarus.

Jūsu dārza skaistumam – Meža Rasas!


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Powered by