Pasargā savus augļu kokus!

November 10, 2014 mezarasas MezarasasStādi

Iestājoties vēsākam laikam, būtu laiks arī padomāt par augu pasargāšanu pret meža zvēriem, respektīvi – pasargāt tos no apgraušanas – lai tie priecētu arī nākošajā sezonā. Zaķi un stirnas apciemo dārzus, īpaši apdraudot augļkokus, piemēram, ābeles, bumbieres, nograužot tiem mizu, zarus, pumpurus, jo tiem arī kārojas kaut kā garšīga garajos ziemas vakaros. Tāpēc aplūkosim dažādas metodes, kā pasargāt savus augus un atturēt dzīvniekus no našķošanās Jūsu dārzā.

Dārza aizsardzības pasākumus parasti veic oktobrī un novembrī. Taču, ņemot vērā silto laiku un ziemas kavēšanos, tos var darīt arī vēlāk pirms sala iestāšanās. Lai pasargātu dārzu var izveidot gan stiepļu pinuma žogu apkārt dārzam, gan nelielu koka sētiņu tieši ap augļu kokiem. Lielāku uzmanību iesakām pievērst jaunajiem kociņiem, kuri meža iemītniekiem garšo visvairāk.

Augu sargāšanai pret apgraušanu, var izmantot egļu zarus. Pielietot var arī armatūras sietu – stikla šķiedras izstrādājumu, ko pielieto būvniecībā un kas ir nopērkams celtniecības veikalos. (Tajā var viegli ietīt jebkuru augu, arī ar zemu un zarainu vainagu). Stādu piesegšanai lietot var arī agrotīklu vai ģeotekstilu, plastmasas vai metāla sietu. Bet ja nevēlaties ieguldīt lielus līdzekļus, varat likt lietā arī vecas avīzes, tomēr tad ir jāatceras, ka ziemās ir svārstīgi klimatiskie apstākļi – bieži ir slapjš sniegs, gaisa temperatūra no siltākas uz vēsāku. Ja ap stādījumu būs aplikts aizsargmateriāls, kurš uzkrāj mitrumu, tad pastāv risks, ka, tas sasalstot, var salauzt  kociņu.

Kā metodi stādu pasargāšanai pret dzīvnieku postījumiem, varat izvēlēties arī ķīmisku preparātu, ko iespējams iegādāties tirdzniecības vietās. Piemēram – speciālais pulveris – atbaida dzīvniekus ar specifisku smaku, kura tiem asociējas ar plēsēju klātbūtni. Tas ir ražots uz sauso asiņu bāzes. Stingri ievērojot lietošanas nosacījumus, par dārza augu drošību Jums nebūs jāraizējas. Līdzekli drīkst lietot sausā laikā, ja temperatūra ir no nulle grādiem un augstāka. Parasti to izmanto divas reizes gadā – rudenī un pavasarī. Tā iedarbības periods ir vidēji seši mēneši.

Domājot par Jūsu dārzu – Meža Rasas!


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Powered by